Günlük Elbise Modelleri


günlük elbise

Elbiseler çoğu kadın tarafından genellikle özel zamanlarda tercih edilir. Oysa elbisenin verdiği rahatlık neredeyse hiçbir kıyafette yoktur. Özellikle bahar ve yaz aylarında giyilen ve uçuş uçuş bir hava katan elbiseler ferah bir gün geçirmeyi sağlıyor. Üstelik bu yıla damgasını vurmayı bekleyen günlük elbise modelleri de hanımların bir hayli hoşuna gidecek.

Elbisede Pile Modası

Bir döneme damgasını vuran pile ayrıntıları tekrar trendini sağladı. Özellikle dizüstü ve midi boy elbiselerde sık kullanılan pile ayrıntıları hanımların çok daha rahat bir gün geçirmesini sağlıyor. Rengarenk tonlarının yanında tek renk de bulabileceğiniz bu elbiseler sayesinde güne kurtarmakla kalmıyor, çok şık ve modern bir görünüm de sergiliyorsunuz. Üstelik sıcakta daracık kıyafetlerin içinde sıkışıp kalma sorunundan da kurtulmuş oluyorsunuz.

İster Uzun Kol, İster Askılı

Günlük elbiselerde göze çarpan bir başka detay da uzun kol modası. Özellikle mini boy elbiselerde oldukça şık bir görünüm oluşturan uzun kollar, elbise kumaşına göre sıcak havalarda da tercih edilebiliyor. Ancak hanımlar daha çok tercihlerini askılı modellerden yana kullanıyor. İp ya da kalın askılı günlük elbise modelleri renkli tonlar sayesinde iç açıcı bir görünüm sağlıyor. hatta kollarda yer alan fırfır modelleri bu yılın en trend çizgileri arasında. Pembe, lila, mor, hardal, krem, sarı ve kırmızı ise yine yılın en sevilen elbise renklerinden oldu.