Erkek Plaj Şortları


Sıcak yaz günleri başladı, deniz sezonu açıldı. Hem erkekler hem kadınlar denize girdikleri bu günlerde rahat etmek istiyorlar. Özellikle erkekler için seçmesi ve kullanması problem olan deniz şortları önem arz ediyor. Ne renk seçilecek modeli nasıl olacak, boyu vs gibi özellikleri ile fazla kararsız olan erkek kesimi, zevkli seçim yapmakta zorlanabiliyor. 2018 plajlarını süsleyen modeller aşağıdaki gibi

Beli Bağcıklı Modeller ve Beli Lastikli Modeller

Beli bağcıklı modeller görüntü olarak kötü durmaz, renk ve boy tercihi farklı yapılabilir. Sık sık kullanılan bir modeldir. En önemli özelliği belden kaymamasını ve istenmeyen görüntülerin ortaya çıkmasını engeller. Diz üstü modelleri daha şık durur. Tercih edilen modellerde şortun çok uzun olmaması önemlidir. Mutlaka astarlı modeller tercih edilmelidir. Özellikle göbekli beylerin kullanımına uygundur.

Modelden modele farklılık gösterse de, düşüp kayma ihtimali vardır. Şık bir görüntüye her ne kadar ulaştırsa da oturduğunuzda veya denizde kayma ihtimali vardır. Size zorluk yaşatabilir. Bel lastiği kuvvetli olmalıdır.

Rengarenk Erkek Şortları ve Desenli Modeller

Erkekler plaj şortlarında genelde siyah rengi tercih etmezler. En şık tercih edilen renkler gri ve laciverttir. Kadınlar gibi zayıf görünme arzuları yoktur. Yazın geldiği bu günlerde plajlarda genelde buz mavisi, beyaz şortlar, kırmızı, pembe erkek şortları 2018 plaj modası arasındadır. Eskiden daha düz modeller tercih edilmesine rağmen şu an karışık modeller çok moda üstünde kemik resimler ve figürler olan karışık desenli, yazılı yana ve dike çizgili, asimetrik ve simetrik desenli modeller moda şortlar arasındadır.

Slip Mayo

Her erkeğin tercih etmediği ve etmeyeceği özgüven isteyen bir modeldir. Türkiye’de özellikle tercih edilmeyen bir erkek şort tipidir. Biraz daha vintage bir model olduğunu söylemek mümkün, 2018 modası trendleri arasında yerini alıyor. Özellikle erkek güzellik yarışmalarında ve kas müsamerelerin de çok kullanılan bir modeldir. Genelde siyah rengi tercih edilir. Çok rahat olduğunu söylemek mümkün değildir. Şorta nazaran daha sıkı ve küçüktür.

Neler moda değil? Özellikle diz hizasında ve diz hizasından uzun şortlar asla tercih edilmemelidir. Kapri tipi şortlar moda olmamakla birlikte, çok demode ve kötü bir görüntü yaratmaktadır. Çok büyük cepli mayolar tercih edilmemelidir. Cepsiz şortlar tercih edilmemelidir.