Cepli Gömlek


cepli gömlek

Gömlek çeşitleri arasında en çok tercih edilen cepli gömlek olmaktadır. Nedenine gelince sağ ya da sol tarafta göğüs kafesi üzerinde yer alan cep bir cüzdan görevi görmekte. İçerisine konulan kimlik, ehliyet, telefon, kağıt para gibi nesneleri koruma işlevselliği taşıyan gömlekteki cep çanta yada cüzdan taşımak istemeyenler için ideal oluyor. Değerli ufak çaplı eşyaları koruma anlamında kolaylık sağlayan cep özellikle göğüs kısmında yer alması ile hırsızların ulaşamayacağı güvenlik sağlamaktadır.

Her Model ve Renge Uygun

Tasarımcıların özellikle gömleklere cep uygulaması alıcılar tarafından da rağbet görmektedir. Ayrıca spor ya da klasik tüm gömlek çeşitlerine farklılık katar cep. Genellikle klasik erkek gömleklerinin tamamına uygulanan tek ya da çift cepler her kesim tarafından da tercih ediliyor. Erkek ya da bayan gömleklerinde yer alan cepler üzeri düğmeli, fermuarlı, üzeri desen işlemeli olabildiği gibi sade olarak ta tasarlanmaktadır.

İdeal Boyut

Her mevsim kullanılan gömleklerde yer alan cep detayı trend olarak zaman zaman değişkenliğe uğramaktadır. Bazen çok geniş boyutta olup gömleğin en dikkat çekici bölümü olurken bazen de ufak olup dikkat çekmeyecek ebatta olmaktadır. Ancak genellikle ihtiyacı asgari düzeyde giderecek büyüklükteki gömlek ceplerine tercihini cepli olarak yapacak alıcılar tarafından daha çok istenmektedir.

Gömleklerde bulunan cepler bazen ihtiyaç bazen de görsel olarak gömleği tamamlamaktadır. Zevklere uygun gömlek modelleri arasında cepli gömlekler alıcılarını beklemektedir.