Abiye Elbise


abiye elbise

Düğünlerde, nişanlarda, çeşitli organizasyonlarda vb. zamanlarda şık ve bakımlı görünmek isteyen kadınların ilk tercihi abiye tarzı elbiseler giymektir. Normal şartlarda günlük elbise giymek de kişiyi bakımlı ve güzel gösterecektir ancak bu tarz özel zamanlarda giyilen bu günlük elbiseler ortama uyum sağlama açısından yetersiz kalabilir. Fakat abiye giymek kadar, hangi abiyeyi tercih edeceğinizi belirlemekte önemlidir. Bu konuyla ilgili gerekli bilgilere sahip olmanız gerekmektedir.

Abiye Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Abiye alırken en çok dikkat edilmesi gereken şeylerin başında gelen şey, kumaş seçimidir. Örneğin, yaz ayında olacak bir düğüne giderken şifon ve uçuşan bir elbise giymek yerine, kadife bir elbiseyi tercih etmek son derece yanlış olacaktır. Bu nedenle elbisenin giyileceği mevsime göre bir kumaş seçimi yapmak çok önemlidir. Çoğunlukla şifon, saten ve ipek kumaşlar seçmek daha şık bir görünüm yakalamanıza yardımcı olacaktır.

Kumaş seçimi belirlendikten sonra dikkat edilmesi gereken diğer bir nokta, renk seçimidir. Çoğu kadın bu tarz özel zamanlarda siyah rengini tercih etmektedir. Çünkü siyah en az risk teşkil eden renklerden biridir ve çoğu zaman kişiyi zarif ve şık aynı zamanda da olduğundan daha zayıf gösterir. Bu yüzden abiye seçimlerinde koyu tonlar (bordo, hâki yeşili, gece mavisi) tercih edilmesi daha sağlıklı olacaktır. Ancak kişi tenine en uygun rengine tercih edebilir.

Sık Yapılan Yanlışlar

Abiye konusunda en sık yapılan yanlışlardan biri, vücut tipine aykırı bir yönde giyinmektir. Örneğin, basenleri oldukça geniş olan bir kadının dar elbiselerden kaçınması gerekir. Bunun yerine daha çok belini ortaya çıkaracak tarzda elbise modelleri seçmesi yararlı olacaktır.