2018’in Pijama Modası


Pijama denildiği zaman hep rahat ve evde giyilebilecek ürünler olarak akla gelirdi. Ta ki ünlü tasarımcılar sokağa taşıyana kadar. Öncülüğünü rahatına düşkün insanlar yapmış olsa da zamanla şıklık yarışına giren insanların da hayatlarına dahil oldular. Bazı ünlülerin ağırlıkla giydiği ürünler oldular. Tasarımcıların da hayal gücü ve tarzlarıyla buluştuğunda harika modeller ortaya çıktı. Defilelerinde de pijama tarzında kıyafetlere yer veren tasarımcılar özellikle bu sene bize çok fazla seçenek sunuyorlar.

Modada Pijamanın Yeri

2018’in pijama modası özellikle tercih edenlere rahatlık ve şıklık vaat ediyor. Bu sene sıklıkla gördüğümüz bol pantolon ve gömlek takımlarıyla dikkat çekiyor. Kumaş seçimleriyle her alanda kullanım sağlıyor. Son zamanlarda özel davetlerde de karşımıza çıkan bu modeller saten kumaşla bize sunulurken daha günlük ürünleri özellikle yaz aylarıyla birlikte ısınan havaya en uygun kumaş olan ketenle beraber günlük şıklığı ve rahatlığı da destekliyor. Birçok ünlünün de dolaplarından eksik etmediği gece gündüz tercih ettiği ürün olmuştur. Sokaklarda gündelik hayatta insanların da yavaş yavaş tercih etmeye başladığı bir rahatlık unsuru olmaya başladı. Pijama ne kadar sade bir kıyafet olarak görünse de bu algıyı değiştirebilmek ve kişinin kendi tarzına uyarlamak aksesuarlarla mümkün hale geliyor.

Pijamalı Şıklıkta Aksesuar Seçimi

Tercih ettiğiniz modele uygun aksesuar seçimi sizin tarzınızı yansıtır. Her kıyafette olduğu gibi pijama da aksesuara ihtiyaç duyar. Salaş ve rahat olsanız da pijamanın güne ve geceye uyarlanmasında aksesuarların önemi büyüktür. Özellikle kemer ve kuşak gibi tercih edeceğiniz aksesuarlarla tarzınızı yansıtabilirsiniz. Kış aylarında uzun paltoları bu takımların üzerinde kullanabilirsiniz. Birçok kişi bu şekilde kullanmayı tercih etmektedir. Bu salaş tarza uzun kolyeler ve sallantılı küpeler tamamlayıcı olabilir. Geceye uyarlanacak ise saten bir takımın üzerinde inci setler de çok zarif görüntüler ortaya çıkarmaktadır. Giyeceğiniz iç çamaşırınız dahi bu akımda bir tamamlayıcı aksesuar olacaktır. Saç modeliniz aksesuarlarınız ve makyajınız bu tarzda bir bütün olmalıdır. Bu tarz çok ağır saç ve makyajı kaldırmayacaktır. Sade şıklığa daha uygun bir tarz olan pijamalar için bu unsurları göz önünde bulundurmanız önemlidir.